Kereviz sapı suyu evde nasıl hazırlanır? Ev yapımı kereviz sapı suyu tarifi

Son birkaç senedir gerek Sosyal medyada gerekse yurtdışı haber kanallarında kereviz sapı suyu hakkında çok fazla yazı ve video görmeye başladık. Başta sporcular ve ünlüler olmak üzere çok fazla kişi tarafından merak edilen kereviz sapı suyu evde nasıl hazırlanır konusunda merak edilen soruları sizler için yanıtladık.

Kereviz sapı suyunun faydaları gerek fotoğraf paylaşarak gerekse Instagram’da video paylaşarak devamlı önümüze çıkıyor. Bu kişilerin değindikleri temel husus ise kereviz sapı suyunun cilde iyi gelmesi, karaciğeri temizlediği, sindirim sistemine iyi geldiği ve hatta ve hatta bilinmeyen hastalıklara bile iyi geldiği. Kereviz, sapı ile birlikte satılabileceği gibi sapsız bir şekilde de satışa sunulan bir üründür. Manavlar genellikle sap kısmını ayırarak satsa da sadece kereviz sapı alabileceğiniz yerler de bulunur.   Kereviz sapı suyu hazırlamanın farklı yöntemleri vardır. İlk yöntem, yalnızca kereviz saplarını katı meyve sıkacağından geçirerek suyunu taze taze sıkmaktır. Hiçbir şey eklemeden kereviz sapı suyunu içebilirsiniz. Ancak, tadını beğenmezseniz veya kereviz sapınız çok fazla değilse, farklı malzemelerle bir araya getirebilirsiniz. 

KEREVİZ SAPI SUYU TARİFİ:

MALZEMELER

1 tutam maydanoz 2-3 adet kereviz sapı 1 adet limonun suyu 3 su bardağı içme suyu

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri blendera ekleyin ve çekin. Elde ettiğiniz karışımı, temiz bir tülbent yardımıyla süzün. Süzdüğünüz kereviz sapı suyunu afiyetle içebilirsiniz.

Önemli Not: Kereviz sapı suyunun faydalarından yararlanmak için günde 1 bardak içmeniz yeterlidir. Aşırı tüketilmesi halinde yararlarından çok vücut için zararlı bir hale gelebilir. Ayrıca ciddi bir kronik rahatsızlığı olanlar, alerjin bünyeye sahip olan kişiler, hamileler, emziren anneler, sürekli ilaç kullananlar ve hassas bünyeye sahip olan kişiler, kereviz sapı suyu tüketmeden önce mutlaka doktora başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir