Türkan Şoray stiliyle günlük kombin oluşturma yolları

Türk sinemasının en önemli yüzlerinden biridir Türkan Şoray. Onun kendisiyle özdeşleşen rengi ve giyim tarzı bulunur. Şoray’ın ikonikleşen karakterlerinin kostümleri ve günlük yaşamda tercih ettikleri, hem aksesuar hem de giyim açısından günümüz modasında oldukça sık karşımıza çıkıyor. Sizlere Türkan Şoray tarzı üzerinden, günlük kombin oluşturma önerileri oluşturduk.

Türkan Şoray, Türk sinemasının en ikonik isimlerinden birisi olmayı başarmış aktris. Rol aldığı film sayısıyla Dünya rekoru da kıran sanatçı, projelerinde giydiği kıyafet ve aksesuarlarla da oldukça ilgi görüyor. Balıkçı kız başta olmak üzere birçok kültleşmiş karakterinde kırmızı rengi tercih eden sanatçı, bugün halen daha katıldığı özel davet ve toplantılarda, kırmızı rengin asil ve göz alıcı yanını üzerinde taşımaya devam ediyor. Bununla da yetinmeyip geçmişten günümüze taşınan birçok aksesuar ve parçayı, eski fotoğraflarıyla temsil etmeye devam ediyor. Gördüğümüz anda akla Türkan Şoray tarzını getiren elbise, bluz, etek gibi giyim modelleri ve aksesuar parçalarını sizler için bir araya getirdik. İşte Türkan Şoray’ın stiliyle günlük kombin oluşturma yolları:

TÜRKAN ŞORAY STİLİ

İlkbahar ve yaklaşan yaz sezonunda tercih edebileceğiniz bir günlük kombin stili. Ton sür ton bir kombin olan bu tarzında Şoray, mavi renk bir t-shirt ile kot pantolon tercih etmiş. Kalp desenli t-shirtini ise ince bir kolye ile süslemiş.

Ton sür ton modasını sevdiği görülen ünlü sanatçı, kendisiyle özdeşleşen kırmızı rengini hem topuklu botunda hem ispanyol paça pantolonunda hem de ceketinde kullanmayı tercih etmiş. Farkılığı ise beyaz t-shirti ile yakalamış.

2020 kış trendleri

Balıkçı kız rolü için giydiği çizgili kırmızı elbise, bugün halen daha en çok sevilen ve tercih edilen modeller arasında. Kırmızı üzerine lacivert veya sarı bir ton, oldukça uyumlu duracaktır.

boğazlı kazak modelleri

Boğazlı kazak modası, etkisini asla yitirmedi. Türkan Şoray da, yünlü boğazlı kazak modellerini tercih edip doğal bir şıklık yakalamayı başarmış.

2020 kış modası bayan

Büyük halka küpeler, taşlı yüzükler ve uzun, belden bağlamalı elbiseler… İşte günümüzde her zaman rahatlıkla tercih edilebilecek bu kombin tarzı, Şoray’ın en beğenilen tarzları arasındaydı.

türkan şoray stili

Kış deyince akla ilk bereler gelir. Son dönemin trend bere modeli, yıllar önce Türkan Şoray’ın en sık tercih ettiği modeller arasında kendisine yer buluyordu.

günlük kombin önerileri

Ve son olarak… İşlemeli, salaş bluzler… Bugün en çok tercih edilen parçalar arasında.

Moda içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir